Obserwuj nas na naszym mediach społecznościowych i bądź na bieżąco. 📲🖥💻🎧
 
Strona | https://kchds.pl
Spotify | Inspiracja Audio | https://spoti.fi/3ep6uWn
Spotify | Biblia Online | https://spoti.fi/2SoM3Az
Google Podcasts | http://bityl.pl/k2TIi
E-mail | sekretariat@kchds.pl
 
Kliknij subskrypcję oraz dzwonek i bądź z nami na bieżąco! Czeka nas wiele inspirujących materiałów.
15 grudnia 2023

Tydzień Modlitwy | Dzień 1

  1. pl
  2. en

KOŚCIÓŁ

CHRZEŚCIJAN

DNIA

SOBOTNIEGO

Dzień
 
MODLITWA DAWIDA O ODNOWĘ SERCA (Psalm 51)
 
Dawid dopuścił się grzechu - cudzołóstwa i morderstwa. Bóg posłał pro- roka Natana, aby skonfrontował Dawida z jego grzechem. Kiedy Dawid uświa- domił sobie, co uczynił - bo grzech często zaślepia – przeżył głęboko swoją duchową porażkę i napisał jeden z najbardziej znanych i osobistych psalmów w całej Biblii. Boleśnie zdawał sobie sprawę ze swojego stanu grzechu.
Ludzie często sięgają po różne sposoby, aby uniknąć przyznania się do swoich grzechów i nie konfrontować się z złem, które istnieje w ich życiu. Tak też Dawid próbował ukryć i zatuszować swój grzech, aż został skonfrontowany przez proroka Natana. Unikanie przyznania się do grzechu odbywa się przez ukrywanie, zaprzeczanie, obwinianie, umniejszanie i usprawiedliwianie. Dawid zaniechał ukrywania się przed Bogiem i wziął odpowiedzialność za swoje czyny.
W katedrze w Winchesterze znajduje się bardzo niezwykły witraż, mo- zaika złożona z kolorowych szkiełek, wykonana w XVII wieku. Wcześniej na tym miejscu znajdował się zupełnie inny witraż, ale wojska Olivera Cromwel- la wtargnęły do katedry, zdemolowały budynek i rozbijając witraż prawie na drobny mak. Pewnego czasu po tych wydarzeniach rzemieślnik zebrał potłuczone kawałki i stworzył z nich nowe dzieło sztuki. Bóg również nie rezygnuje z tych, którzy mają „potłuczone życie”. Dla Niego żaden materiał ani życie nie stanowi zbyt wielkiego wyzwania. On potrafi wziąć nas w swoje ręce bez względu na to, jak bardzo jesteśmy pogubieni, poranieni czy rozbici, i stworzyć nas na nowo, czyniąc z nas nowe dzieło sztuki. Musimy Mu tylko pozwolić sięgnąć do głębi naszego istnienia.
Dawid modlił się do Boga, prosząc Go, aby stworzył w nim czyste serce, bo tylko Bóg potrafi zmienić nas od środka. Jeśli zatem nie wiesz, jak zacząć od nowa, zacznij od rozmowy z Bogiem, bo dla Niego żadne życie nie jest zbyt skomplikowane, aby je odnowić.
Módlmy się, aby Bóg odnawiał nasze serca, a my otwierajmy je przed Nim, prosząc o odnowę.

 

NASZE MEDIA

O NAS

 

Kim jesteśmy

 

Zasady wiary 

 

Nasze zbory

 

 

WYDARZENIA

 

 

 

 

GRUPY DOMOWE

 

 

KONTAKT

 

       798 312 144

 

       sekretariat@kchds.pl

 

       43-300 Bielsko-Biała, 

       Cieszyńska 96        

 

BNP PARIBAS Bank Polski S.A. nr rachunku: 

11 1750 0012 0000 0000 3499 4498

IBAN - PL 11 1750 0012 0000 0000 3499 4498

SWIFT - RCBWPLPW

 

 

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ

 

Edukacja

Wydawnictwo

Federacja

 

 

 

 

Copyright 2018 KChDS